מדרגות מעץ- יתרונות

בבתים רגילים שאינם דו מפלסיים נחסכים לא מעט היבטים המחייבים התייחסות רבה. בבתים שבהם יותר ממפלס אחד, יהיה צורך לתת את הדעת על כל הנושא של המדרגות. התקנת מדרגות בבית מחייבת התאמה ומחשבה על שורה ארוכה של אלמנטים לרבות חזות חיצונית, עיצוב, עלויות ובטיחות מעל הכול. להבדיל ממדרגות חוץ שחשופות לפגעי מזג האוויר, מדרגות בפנים הבית אינן נתונות לשחיקה גבוהה ועל כן ישנה אפשרות להתקין מדרגות מעץ עם עיצוב מרשים ורמת עמידות גבוהה לטווח הארוך.

גובה המדרגות

מדרגות מעץ בבית עשויות להגיע כגרם גדול עם עשר מדרגות, גרם קטן של בין שלוש עד רבע מדרגות או גרם של מדרגה אחת בלבד. בהתאם לגובה גרם המדרגות, יש לבחור את סוג המעקות ואם מדובר במדרגות עץ הרי שניתן לשלב מעקות מעניינים מעץ וממתכת, מעץ וזכוכית או רק ממתכת. כדי ליצור מראה יותר הרמוני ניתן להתקין מעקות מעץ מלא. חשוב לציין ברמה הבטיחותית כי גובה המדרגות משחק תפקיד מרכזי ביותר ומחייב עמידה מלאה בתקנים המקובלים.

אלמנטים של אורך, גובה ועומק

אם בבית מתגוררים ילדים קטנים או מבוגרים במיוחד, מדרגות גבוהות עשויות להוות סכנה. קיימים תקנים גם ברמה של רוחב ועומק המדרגה, כך שיש להקפיד על היצמדות מלאה לתקנים הקבועים במסגרת התקנת המדרגות, על מנת להימנע ממצבים אפשריים של מעידות ונפילות. כמו כן, מבחינת העיצוב יש להביא בחשבון את הרהיטים הנמצאים בבית ובכלל את העיצוב הכללי של הבית, במסגרת התאמת גרם המדרגות. מדרגות מעץ לא נועדו אך ורק לחבר בין קומות הבית אלא גם ליצור אפקט עיצובי מרשים וחשוב.

רמת גימור ועיצוב

מדרגות שנעשות מעץ מגיעות ברמות שונות של גימור. כך למשל המדרגות עשויות להיות ישרות לגמרי או בעלות מגרעת פנימית, ברמת ליטוש מסוימת שתשפיע בצורה ניכרת על החזות הכללית של הבית. ישנה אפשרות לשלב אבן במדרגות עצמן ועל ידי כך ליצור אפקט עיצובי מעניין תודות לחיבור בין חומרים מגוונים. בנוסף ניתן לחבר חיפוי קיר למדרגות עץ ליצירת תחושה ביתית וחמימה יותר בבית.

מדרגות אלון גושני 2 סמ
מדרגות אלון גושני 4 סמ רום ושלח
מדרגות אלון גושני 4 סמ שלח
מדרגות אלון גושני 4 סמ
מדרגות אלון גושניות 2 סמ רום ושלח
מדרגות אלון גושניות 4 סמ רום ושלח
מדרגות מיוחדות אירוקו 2
מדרגות מיוחדות אירוקו 3
מדרגות מיוחדות אירוקו
מדרגות מיוחדות
מדרגות מפרקט
מדרגות צפות 2
מדרגות צפות אגוז
מדרגות צפות
מדרגות שטרייף
email call waze waze