דקים איכותיים לריצופי חוץ

רוצים יופי של דק? אתם מוזמנים לערוך היכרות עם מגוון דקים עשויים קורות של עצים מסיביים, עמידים וחסינים בפני מזג אוויר חיצוני. דקים בעובי של 20- 40 מ"מ ובאורכים שונים, מוצבים על תשתית עשויה חומרים שונים, עץ או בטון או אף על קרקע שיש בה ניקוז טוב ושוטף.

ניתן ליהנות מדקים יפים ודקורטיביים גם בבתים פרטיים (מרפסת, גנים וחצרות) וגם במתחמים ציבוריים, משטחי רחצה בבריכות פרטיות וציבוריות ועוד. על מנת לבחור את הדק החזק והאיכותי אתם מוזמנים להתייעץ עם מומחים שישמחו לסייע לכם לבחור את הדק שעליו אתם חולמים מזה שנים.

 

בחירת דק מתאים

ההחלטה לגבי בחירת דק לבית מושפעת מכמה פרמטרים כמו למשל סוג העץ, רמת עמידותו, עלויות החומר וההתקנה, תחזוקה וחזות חיצונית. בעבר השתייך עולם הדקים למקומות ציבוריים אולם במרוצת השנים הוא חלחל לכל חלל שהוא לרבות מרפסות, גינות, חצרות ואזורים מסחריים קטנים שמעדיפים ליהנות מריצוף דק עם חזות טבעית שתורמת ליופי ולאווירה בחלל. כיום התקנה של דקים נחשבת לזמינה והם מוצעים במגוון סוגים שונים של עץ או מחומרים סינטטיים, לכל חומר גלם וסוג של עץ ישנם יתרונות וחסרונות משלו.

 

ממה מושפעת בחירת המשטח?

בחירת סוג המשטח ממנו יורכב דק מושפעת מארבעה מרכיבים. ראשית מדובר במראה של הדק וחשוב לבחור בסוג עץ ואופי התקנה אשר הולם את תנאי השטח וטעמם האישי של הדיירים. הרכיב השני הוא עלויות ההתקנה שמהוות שילוב של עלות העץ ויכולת עיבודו. חלק מהעצים הם קלים ונוח לעבוד איתם, בעוד שחלקם לא כל כך גמישים ומחייבים מתקינים מקצועיים לביצוע העבודה המורכבת. עלויות הדק יכללו אם כן את מחירי העץ ודרגת הקושי של העבודה. הרכיב השלישי הוא עמידות סוג העץ של הדק מפני פגעי מזג האוויר.

סוגים שונים של עצים ודקים

ולבסוף ישנו את רכיב התחזוקה שחייב להילקח בחשבון בעת בחירת סוג דק. חלק מהדיירים נהנים מעבודות הצבע התדירות עבור הדק, וחלקם יעדיפו להימנע מעבודות אלו. בין כה וכה חשוב לשקול דרישות אלו טרם מתחילים את ההתקנה. קיימים עצים מסוגים שונים לצורכי התקנת דקים, וטרם הזמנת העץ או התקנת הדק יש לברר אודות התכונות של העץ ורמת התאמתו לאזור שבו יותקן הדק בעתיד. אחד מסוגי העץ הוא במבוק והתקנתו נחשבת לידידותית לסביבה. המראה שלו טבעי ומגיע בגווני אגוז כהים.

דקים סינטטיים

דק סינטטי משלב בין חומרי פלסטיק ממוחזרים וסיבי עץ ונחשב גם הוא ידידותי לסביבה. דקים אלו לא מושפעים ממזג האוויר וממזיקים וכאשר ישנו צורך לתקנם ניתן להחליף את לוחות הדק בקלות יחסית. החזות החיצונית של דקים סינטטיים היא אחידה לגמרי משום שיוצרו בהליך סינטטי. הם מתאימים לבתים בסגנון כפרי או מודרני.

 

דק אורן
דק אורן
דק אורן
דק אורן
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק איפאה
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
דק טיק בורמזי
 

סוגי דקים

דק איפאה

כרצפת עץ לחוץ, איפאה הוא כנראה הכי קרוב כדי מושלם.
המבנה של העץ האקזוטי היפהפה הזה הוא חזק בצורה בלתי רגילה ועמיד באופן טבעי למזג האוויר, ריקבון ושחיקה.
הוא פי 2 צפוף יותר ופי 5 קשה מרוב העצים.

דק איפאה הוא בחירה המסורתית לריצוף בשל "החסינותו" לכל התקפה (חרקים, פגעי מזג אוויר וכיו"ב).
איפאה הוא עץ טרופי חזק במיוחד וצפיפות גבוהה. איפאה היא בחירה לריצוף חוץ כבר מעל ל 75 שנים האחרונות בעולם, ועומד במבחן הזמן.
צבעיו מגיעים בגוונים יפהפיים החל משוקולד בהיר, חום זית ועד כמעט שחור.


איפאה יכול להתפאר מתחזוקה נמוכה יחסית ואדישות לריקבון וחרקים. כדי לשמור על צבעוניות ומקורית והעשירה שלו, כל שהוא מצריך הוא שימון קל.
יש לו את אותו דירוג האש כמו בטון ופלדה, כלומר הוא מתנגד להבות הרבה יותר זמן מאשר עץ רך יותר, והוא כל כך צפוף שהוא לא לצוף במים.
כמו סקויה, יש לו שמן טבעי ששומר עליו מחרקים, הוא עמיד בפני טחב והריקבון, מה שהופך אותו אידיאלי לבנייה בחוף. עץ איפאה יכול למחזיק 25 שנים, אם כי אדריכלים רבים אומרים שהוא יכול להחזיק עד חצי מאה, אם מתוחזק כראוי.

 

דק סינטטי

יופי חסר פשרות, עמידות וללא תחזוקה. בחרת Latitudes ® האמריקאית יצירתית דק סינטטי היא הדרך הנכונה ללכת
עם הדק סינטטי של Latitudes, מראה טבעי במגוון רחב של גימורים ומגוון הרחב של צבעים. דק סינטטי שנראה מעולה, חזק ללא כל תחזוקה תוך מתן ביטוי לטעם הסגנון הספציפי שלך.
מגובה על ידי Latitudes ® ל 25 שנה נגד כתמים ודהייה, Latitudes מציע דפוס תבואה (טקסטורה) מציאותי

מה שעושה את הדק הסינטטי של  Latitudes למיוחד הוא הטכנולוגיה Strandex ® שהיא מיישמת. לכל אחד מ"גדיל" סיבי העץ עטופים בפוליאתילן בצפיפות גבוהה, טכנולוגית Strandex עמידה להשפעות מזג אוויר וריקבון בכל אקלים. תערובת החומר הבלעדית שלהם כוללת את אחידות איכותית של  בסיס סיבי עץ, מה שנותן מראה אחיד יותר לאורך כל הלוח וגם, בניגוד למוצרים מרוכבים אחרים, הפלסטיק המשמש את Latitudes לא מכיל חומרים ממוחזרים זולים, מה שאומר שהביצועים אמינים ולטווח ארוך. אותה הטכנולוגיה שעמידה בשימוש בכדורי גולף, השומרת על המראה הטוב שלה והביצועים לאחר השימוש הקשה ביותר, הקפדני ביותר. בעזרת טכנולוגיה זו, אתה יכול להיות סמוך ובטוח דק Latitudes שלך יהיה ישמור על היופי וחוזק בעשרות שנים הבאות.

אודות Strandex

דרך שנת 2008, כמעט 100,000 קילומטרים של לוחות דק יוצרו עם Strandex מספיק כדי להקיף את כדור הארץ יותר מ -3.5 פעמים.
חברת Strandex הוקדשה לפיתוח טכנולוגיה מורכבת יותר מ 18 שנים ויש לצוות שלהם  195 שנים של ניסיון משולב בהבלטה וחומרים מרוכבים.
Strandex עובדת כבר מעל 10 שנים בפיתוחים חומרים מורכבים חדשים עם חומרי עץ יחד עם אוניברסיטת וושינגטון ומעבדה להנדסה בפולמן, וושינגטון.
Strandex גם עובד עם משרד מחקר של צי האמריקאי (Office of Naval Research) במשך 10 שנים על חומרים מרוכבים עבור מתקני החוף.
טכנולוגיית Strandex יש רקורד מוכח לחוזק, עמידות ותחזוקה נמוכה. באמצעות טכנולוגיית Strandex הדק הסנטטי של Latitudes זכה לאחרונה במעמד של "בסט ביי" על ידי מגזין צרכני מוביל בארה"ב.

הדק הסינטטי של Latitudes ® עושה את החלקה שלו לשמירה על איכות הסביבה. נוסחת של  Latitudes מורכבת מתערובת של פוליאתילן נקי וממוחזר בצפיפות גבוהה ואבק עץ, אשר מקדם תוחלת חיים של מוצר וידידותי סביבה.
במפעל Latitudes ביסקונסין, צמצם תפוקת הפחמן שלו בכמעט 450,000 lbm ב 2009. החברה מחויבת לקיימות וסביבה בריאה באמצעות שיטות העבודה והמוצרים הירוקים.

 

דק אורן

דק אורן הפך להיות יותר ויותר פופולרי מאוד מסיבות רבות כמו עמידות, עלות נמוכה ובטיחות.  הטכנולוגיות של היום הופכים את הדק אורן עמיד לטווח ארוך יותר, חסכוני יותר ובטיחותי יותר ומוביל בהתפתחות המדע שמאחורי אורן ה"מטופל". אנשים רבים עשויים להעדיף דק העשוי מעץ קשה יותר, אלא באמצעות אורן מטופל ניתן לקבל את כמעט את אותן הטבות, והוא הרבה יותר זול מאשר האפשרויות האחרות.

עץ אורן הוא זמין מאוד, והוא די זול בהשוואה לרב העצים. במקרה של דק אורן מטופל, עץ האורן שטופל בלחץ עם חומרים משמרים שמקורן במים שעוזרים לשמור על העץ מפני נזקים. בעבר טיפול בעץ האורן, שימשו בכרום נחושת ארסן (Copper chrome arsenate). החיסרון עיקרי של עץ אורן שטופל  באופן הזה שהאורן היה מכיל ארסן. ארסן הוא מזהם רעיל והוא מזהם את מי תהום. עכשיו עם הטכנולוגיה המתפתחת והשיפור בתהליך של טיפול בעץ אורן חסרון זה הוא נחלת העבר. כיום נחושת מיקרוני משמש כחומר משמר והתרכובת מאוד בטוחה וגם שומר על הצבע המקורי של עץ האורן.

דק אורן הנו דק בהיר בגוון הטבעי שלו. אם זאת, את הדק ניתן לגוון בשלל גוונים שונים ולקבל דק בכל סגנון.
הדק מגיע באורכים בעובי של 28 מ"מ – 32 מ"מ, אורכים 2.5 מטר – 4 מטר.

 

דק טיק בורמזי

דק טיק בורמזי נחשב למלך העצים כאשר מדובר בדקים. עם התנגדות מעולה לנזקי מזג האוויר ועמידותו לאורך שנים רבות, טיק בורמזי נחשב לחומר הטוב ביותר לדק לפרויקטים חיצוניים.
ישנם מספר סוגים של טיק אך הטיק, האיכותי ביותר מגיע מבורמה ונחשב לחומר העמיד והאיכותי ביותר. השמנים הטבעיים של הטיק הופכים אותו שימושי במקומות חשופים, ועמיד במיוחד נגד חרקים. הטיק עמיד גם כאשר לא מתוחזק בשמן. מחקרים הראו כי טיק המטע (plantation) נחות משמעותית בשיעורי השחיקה, היציבות הממדית ורגיש יותר לשינוי צבע מחשיפה לקרינת UV.


לאמות הטיק הבורמזי שגדל באופן טבעי. טיק בשימוש כחומר לבניית סירות  כבר 150 שנה. בנוסף לחוזק יחסית הגבוה, עץ הטיק גם עמיד מאוד בפני ריקבון, פטריות וטחב., מה שהופך אותו מצוין ליישומים שבם הוא עובר שינויים תקופתיים בלחות. יש לטיק מאפייני יוצאי דופן כדי להוות כעץ מבני מצוין למסגור, קרשים, וכו '


כיום הטיק הבורמזי נחשב לדק באיכותי והיוקרתי ביותר לא רק מפני שהוא הדק החזק והעמיד ביותר אלא מפני שקשה להשיג אותו היות והוא מיוצא רק מבורמה. עקב הביקוש הגדול לטיק בורמזי, ישנו מגבלה שנתית של ייצוא טיק.

 

דק אירוקו

הפתרון המושלם למי שמעוניין במראה של הדק יוקרתי (כמו הטיק הבורמזי) אך בעלות זולה משמעותית מהדק טיק. דק אירוקו הנו עץ טרופי קשה העמיד מפני חרקים ופגעי מזג האוויר.


אירוקו הוא מגיע מאפריקה הטרופית ונקרא לעיתים "טיק אפריקאי" עקב הדמיון ועמידותו לזה של טיק בורמזי.

 
 
email call waze waze