מחירי פרקט מגוונים מאוד ניתן למצוא היום פרקט עץ ממחיר של 150 ₪ + מע"מ ועד 1000 ₪ + מע"מ, השפעת מחירי הפרקט נובעת ממספר פרמטרים שחשוב לדעת:
 
סוג העץ
פרקט אלון יהיה הרבה יותר זול מפרקט טיק, היות ופרקט אלון הרבה יותר שכיח לעומת פרקט טיק שהוא נדיר יותר וקשה להשיג אותו.
פרקט אגוז אמריקאי יותר יקר מפרקט אלון למרות שהאלון הוא עץ קשה יותר, עדיין פרקט אגוז יהיה יקר יותר עקב המגבלת ייצוא שלו.
יש הבדל במחירי הפרקט גם בין אלון לאלון, פרקט אלון צרפתי איכותי יותר יקר מפרקט אלון רוסי או קנדי בגלל חוזקו.
 
רוחב העץ
עלות פרקט מושפעת גם מרוחבו. ככל שהפרקט רחב יותר כך קשה להשיג אותו ללא סדקים ונזקים, כך שפרקטים צרים לרוב זולים.
 
רמת המיון
רמת המיון של פרקט משפיעה על המחיר הפרקט, ככל שהוא יותר נקי הוא יהיה יקר יותר. ישנו מגוון רחב של סוגי מיון, מכפרי (הרבה עיניים) דרך מיון "סלקט" ללא עיניים כלל ועד שטרייף שזהו המיון הגבוה ביותר (כלומר ללא פרחים כלל).
 
עיבוד
פרקט יכול להגיע טבעי או לעבור תהליך מיוחד שייתן לו מראה ייחודי ומיוחד. לדוגמא פרקט מעושן, זהו תהליך אשר חושפים אותו לאמוניה אשר גורם לתהליך הזדקנות ממהירה של הפרקט, התוצאה מיוחדת. פרקט חבוט ושרוט (כמו ג'ינס משופשף) עולה יותר מפרקט רגיל, בגלל התליך המורכב שהוא עובר.
 
נתונים טכניים
לעובי הפרקט ישנו גם משמעות במחיר (יותר חומר יותר כסף). פרקט בעובי 20 מ"מ יהיה יקר יותר מפרקט בעובי 15 מ"מ. ופרקט דק יותר יהיה יותר זול מאלה, אם זאת חשוב להתייעץ עם מומחה כדי לדעת מה הגבול שעובי הפרקט כבר פוגע ביציבותו. עובי המדרך משתנה לרוב בהתאם לעובי הפרקט, קרי, פרקט שהוא 20 מ"מ יהיה שכבת מדרך בין 7 מ"מ – 6 מ"מ ועובי פרקט של 15 מ"מ יהיה שכבת המדרך בין 5 מ"מ ל 3 מ"מ.
 
חומרי הגמר
גם חומרי הגמר משפיעים על מחיר הפרקט, פרקט חייב שיהיה עליו שמן או לכה כדי לשמור עליו שלא ייפגע מריקבון או ולכלוך. לכך, ישנו משמעות גדולה עם הגמר הוא איכותי או זול. בפרקט שגמור בלכה איכותית וחזקה תחזיק יותר זמן מגמר זול. כנ"ל גם לגבי שמן. ישנם שמנים שעמידים לכלוך וכתמים ותחזוקתם קלה מאוד.
 
ארץ ייצור
לרוב נהוג לחשוב כי אם הפרקט מיוצר באירופה הנו הפרקט יותר יקר וגם יותר איכותי, ולרוב המידע נכון חלקי. ארץ היצור פחות חשוב מאשר איזה חומרים הפרקט מורכב. ישנם מוצרים המיוצרים מסין שיותר איכותיים מפרקט המיוצרים באירופה ויש פרקט אירופאים שמורכבים מחומרים זולים ולא איכותיים – כמו שציינתי בהתחלה ולאורך המאמר, זן העץ, רחבו, עוביו, עיבודו, הנתונים הטכניים והגמר הם המרכיבים החשובים כדי להעריך עלות של פרקט.

email call waze waze