טיפים לניקיון פרקט

האם גם אתם חושבים כי גם מה שניתן לעשותו בקלות קל יותר לא לעשותו בכלל? יש רבים הסבורים כי בנושא שמירה על פרקט ניתן לא לעשות דבר מבלי שהדבר, כלומר העדרו, יגרע מאיכותו של הפרקט או ממראהו. זו טעות.  פרקט מחייב תחזוקה שוטפת, בין אם מדובר בפרקט עץ, פרקט למינציה או פרקט סינטטי.
חברת ניקיון המתמחה בניקוי משטחים העשויים מחומרים שונים תספק לכך מידע, ייעוץ ושירות, במידה שתרצו. כך או כך, עם סיוע של חברה מקצועית או בלעדיה, יש דברים שחשוב  לבצעם כדי להבטיח תקינות הפרקט ושמירה על הטקסטורה המקורית שלו. יש להקפיד על הכללים בייחוד כאשר מדובר בפרקט עשוי עץ.

  1. ניקוי אבק באמצעות מטאטא, סמרטוט לח (טבול בחומר המיועד לניקוי פרקטים. חשוב לדעת כי חומרי ניקוי חריפים, כגון אקונומיקה, עלולים לגרום נזק בלתי הפיך לפרקט) או שואב אבק. כמו כן אין להשתמש בצמר פלדה העלול לשרוט את המשטח. כלל זה תקף לכל סוגי הפרקטים.
  2. פעם בשנה מומלץ לבצע פוליש לאחר ניקוי קפדני ויסודי של הרצפה. אם רוצחים לנצל את הפוליש לשדרוג הפרקט ניתן ללטש – ליטוש קל בלבד. את שכבת הלכה ולמרוח עליה שכבה דקה חדשה. ליטוש עמוק יותר מחייב גם ליטוש שכבת העץ. יש לנצל את הפוליש למשיחת שמן הברקה שמחדש את הטקסטורה של העץ ומאריך את "חייו".
  3. אם וכאשר יש מים על הפרקט- לנגב ולייבש את הקטע הרטוב  לאלתר. ככלל, השימוש במים לניקוי פרקט מעץ צריך להיות מדוד וזהיר, כדי שהמים לא יחלחלו אלה עץ, ייספגו בו ויהפכו את מרקמו לספוגי ובכך יגרמו להריסתו.
  4. אם אתם לא בטוחים האם חומר מסוים עשוי להועיל או, לחלופין, עלול (חלילה) להזיק - אל תעשו דבר. צרו קשר לקבלת ייעוץ ושירות.

חשיבות שכירת שירותיה של חברת ניקיון לביצוע ניקוי פרקטים נעוצה בידע המקצועי שנצבר בה, בשיטות ובחומרים המיוחדים, הייעודיים, שהיא משתמשת בהם, וביכולת לטפל באופן מדויק ומוקפד בכל פרקט לפי הסוג שלו.

חלק בלתי נפרד משמירה על איכות הפרקט, לבד מניקיונו, הוא שמירה עליו. הימנעות מפיזור חומרים העלולים להזיק לו, כגון חול; הימנעות מהנחה של חומרים דביקים עליו, כגון מסטיק; היזהרות מפני הנחת מכשירים חדים עליו, כגון מסמרים וסיכות.
לצד היתרונות  הגלומים ברצפת פרקט יש להעדפתה על פני רצפת אבן גם חסרונות.חסרונות אלה נובעים מרגישות הפרקט בכלל ופרקט העץ בפרט לחומרים שונים אשר הוא עלול להינזק במגע אתם.

בשורה התחתונה חשוב להדגיש, כי מה שנכון לגבי ניקיון פרקט שריר ותקף גם לגבי הסעיפים האחרים הכלולים בתחזוקתו: לא פחות מאשר קיום מצוות "עשה" חשובה הקפדה אל כללי "אל תעשה". חברת הניקיון והתחזוקה תסייע לכם להבחין בין  זה לבין זה וליישם, הלכה  למעשה, את מה שנובע ונגזר מהבחנה זו. 

email call waze waze