כיצד לבחור חברת פרקטים?

כיצד לבחור חברת פרקטים? כאשר ההיצע גדול והאפשרויות רבת הופכת הבחירה לקשה דווקא בשל השפע.

על מנת לוודא כי התקנת הפרקט תיעשה באופן מקצועי בגימור מוקפד ומושלם חשוב לבחור חברה מקצועי ומנוסה.
להלן פרמטרים אחדים, אשר בחינת חברה מועמדת לביצוע התקנת פרקטים על פיהם עשויה להעניק לכם תחושה כי הבחירה שלכם היתה נכונה ומושכלת:

  1. חברה המאומנת ומיומנת בהתקנת סוגים שונים שלה פרקטים ומעניקה לכם אחריות על הפרקט עצמו ועל עבודת ההתקנה לפרק זמן שנראה לכם סביר ומספק.
  2. נסו לברר על אודות החברה הן באינטרנט והן אצל לקוחות שהסתייעו בשירותיה. עצם קיום אתר של חברה באינטרנט עשוי להיו אינדיקציה למקצועיות החברה אבל לא בהכרח ערובה לה, לכן חשוב לראות עבודות שהחברה ביצעה ולקבל עליה גם המלצות.
  3. בדקו מה הוא הניסיון המקצועי של החברה בהתקנת סוגים שונים של פרקטים.
  4. זכותכם לבקש לראות רשיון המסמיך את החברה לבצע עבודה של התקנת פרקטים. אין סיבה להסתפק ברשיון כללי לביצוע עבודות בנייה. רשיון מתאים הוא עוד אינדיקציה חשובה למקצועיות.
  5. רצוי לוודא כי ברשות החברה יש ציוד ומכשור מתקדם ומשוכלל להתקנה מהירה ואיכותית של פרקטים, אשר תוצאתה תהיה מראה נקי ואסתטי של החיפוי.
  6. ממשו את זכותכם לקבל מידע וייעוץ לפני ההתקנה – חינם. עמדו על נכונות החברה לספק לכם את כל הפרטים הרלוונטיים לקבלת החלטה על סוג הפרקט ועל מידת האפשרות לחפות את כל המתחמים בבית או במשרד שאותם אתם רוצים לחפות בפרקטים.

רצוי ומומלץ לשכור את שירותיה של חברה מקצועית להתקנת פרקטים הואיל והעדפת ביצוע העבודה במו ידיכם מתוך רצון- טבעי, מובן ולגיטימי- לחסוך כסף עלול להיות בעוכריכם.

בשל קיומן של מספר רב של חברות פרקטים המציעות את שירותיהן להתקנת פרקטים, יש אולי קושי לערוך סקר שוק ובחינה השוואתית של יתרונות יחסיים של חברות שונות, אבל לא מומלץ משום בחינה לוותר על סקר ועל בחינה לפני קבלת החלטה.

קיימים סוגים שונים של פרקטים ולכן חשוב ומומלץ ללמוד על מאפייניו של כל סוג. בהינתן מגבלה תקציבית ניתן להסתפק בסוג פחות יקר אבל סוגיית המחיר, חשובה ככל שהיא, לא אמורה להיות השיקול היחיד לבחירת סוג הפרקט.

חשוב לברר האם הפרקט יהיה בחדר ילדים, לדוגמה, במטבח, בסלון – בכל הבית או בחלקו. ייתכן שילוב של סוגי פרקטים אחדים. לדוגמה: במטבח ודאי חשוב להתקין פרקט עמיד בפני מים.

בשורה התחתונה, על מנת ליהנות מפרקט, העשוי לשוות לכל מתחם שבו הוא מותקן נופך אסתטי נעים לעין, איכותי ועמיד, חשוב לדעת על  סוג הפרקט המתאים לכם ביותר בהינתן הפרמטרים השונים לבחינתו ולבחירת החברה האמורה להתקין אותו.

email call waze waze