עיצוב מודרני בשילוב פרקט עץ מלא

פרקט עץ מלא מהדר ומייפה כל מתחם שהוא מותקן בו. אחד היתרונות שלו הוא האופן הקל של התקנתו: ניתן להתקינו על  תשתית של עץ לבוד בעובי של 15 עד 18 ס"מ. העץ המלא הוא איכותי ובטיחותי. הוא משרה אווירה חמימה וביתית. הגוון הכה שלו מאפשר להבליע לכלוך וכתמים ( אף שתמיד מומלץ להותיר אותו נקי וחלק). הוא מסופק בגימור ללא פשרות, הכולל ליטוש רב שלבי וציפוי בלכה או בשמן על מנת לשוות לו מראה יפה יותר ולהעצים את בטיחותו ואיכותו.

פרקט מעץ מאפשר לחפות את הרצפה בחומר שיחזיק למשך זמן רב. בשל העובי שלו ניתן לשייף אותו, לצורך חידושו, פעמים רבות.
מחיר פרקט עץ גבוה יחסית ואינו מתאים לכל כיס. פרקט עץ נחבל ונשרט בקלות יחסית. פרקט עץ שמותקן בהדבקה קשה לפירוק ולא ניתן להרכבה שוב מחדש.
מי שבוחרים לעצב את הבית במראה מודרני בוחרים בפרקט עץ על מנת לשלב בין מראה מהודר ויוקרתי לבין אווירה חמימה וביתית. אין כמו פרקט מעץ מלא (גושני) כדי ליצור את האפקט העשוי להיווצר משילוב בין השניים. 

פרקט מעץ מלא, עשוי מ- 100% עת טבעי הוא נטול חומרים טבעיים. הוא כבד, מאסיבי, שתי תכונות המחזקות את דימויו של הפרקט כסוג האיכותי והמבוקש ביותר.
מעצבי פנים ישלבו את הפרקט בחזות העיצובית הכוללת של הבית, בין השאר, לפי עצתם או רצונכם תוך שילוב בין סוגי פרקטים נוספים, לרבות פרקט למינציה זול יותר, שניתן לחפות בו משטחים פחות גלויים בבית, כגון מקלחת, חדרי ילדים ועוד.

רצפת פרקט בכלל ורצפת פרקט מעץ מלא בפרט מהווה את אחד המאפיינים היוקרתיים בבית. באופן פרדוכסלי- שהוא סוד קסמה – ככל שרצפת הפרקט העשוי עץ מלא מתיישנת, כך היא מתייפה יותר.

ניתן ליצור אפקטים שונים באמצעות גדלים שונים של חתיכות עץ ואופן הנחתן. לוחות המונחים בכיוון אחד יוצרים מראה קלאסי. עם זאת היא מתאימה גם לעיצובים בסגנונות שונים כגון רטרו ועיצוב דירות מודרני. אפקט אחד נוצר באמצעות לוחות קטנים, המונחים בצורות שונות כגון שתי וערב, אדרת הדג ועוד. זו דוגמה לרצפה מדוגמת, המתאימה בעיקר לעיצוב קלאסי ואירופאי. לבד מסוגים אלה רווח גם במקומותינו שימוש ברצפת פרקט מלוחות עץ מפירוקים עץ גלמי מיושן שמתאים לעיצוב בסגנון טוסקאני, פרובנסי ושל לופט אמריקני- סגנון "זרוק" שמתאים לדירותיהם של צעירים.

חלק ניכר ליצירת האפקט המבוקש ברצפת פרקט מעץ מלא ממלא סוג ואופן הצביעה שלו. הלקוח יכול ליהנות ממגוון גימורים כגון:שמן, לכה מבריקה, הברשה, מט או משי, מעושן או מולבן. כמו כן ניתן לשוות לפרקט אופי ייחודי על ידי צביעתו בצבעי פסטל רכים או, לחלופין, בשחור מבריק, המעצים את המראה האריסטוקראטי.

חשוב לציין, כי רצפת פרקט מעץ מלא מתאימה לכל חללי הבית ומתחמיו, אף שבחדרים ובמתחמים שבהם הרצפה חשופה לרטיבות וללחות רצוי לחפות בפרקט עמיד בתנאי לחות ורטיבות כגון עץ טיק.

email call waze waze