התאמת ושילוב פרקטים במשרדים

 גם אם פרקטים לא נכללים בקטגוריית ריהוט משרדי אלא בקטגוריית ריצוף וחיפוי, אין ספק כי סוג הפרקט והטקסטורה שלו, צבעיו ונוחות הדריכה עליו מהווה אלמנט עיצובי דקורטיבי בדיוק כמו הריהוט המשרדי.

כשם שריהוט מושקע, מסוגנן, מעוצב העשוי בגימור מלוטש, כך- בהתאמה- גם פרקט. רצפת פרקט משרה אווירה של יוקרה במשרד ועם זאת אווירה חמימה. אין סתירה בין שתי האווירות- יש בינהן השלמה. זו מעצימה את זו ושתיהן יוצרות אווירה מיוחדת.

ניתן לבחור פרקט למשרד מבין סוגים שונים.  שני הסוגים העיקריים הם פרקט מסוגים שונים של עץ ופרקטים סינטטיים (פרקט למינציה). הסוג השני נחשב פחות איכותי. אף שהוא זול יותר הוא ניתן להשיגו בטקסטורות שונות דמויות גוונים מבוקשים של עץ
יתרונם של פרקטים עשויים למינציה במשרדים הוא המגוון העשיר של צבעים וגוונים שבו הם מוצעים, העדר צורך בתחזוקה שלהם מה שמייתר גם את הצורך להחליפם. חברות ניקיון למשרדים ממליצות עליהם כי הם עמידים בפני גורמי שחיקה שונים, שריטות וכתמים וקל לנקותם. ככל שעולה דרגת הסיווג שלהם אשר נעה בין  AC3 – AC5, כך  מאמיר גם מחירם.

 

פרקט מוסיף להידור המשרד

האפשרות לריהוט משרדי בצבעים שונים מאפשרת להשתמש במתחמים שונים במשרד בצבעים שונים ובכך להעשיר את המרקם ואת המראה של הרצפה. גם כאשר מזמינים פרקט למינציה חשוב להקפיד על הגימור שלו, אשר עשויה להיות לו השפעה מכרעת על משך "חייו" של המוצר וסיכוייו לשמור על הטקסטורה המקורית שלו.


התאמת פרקטים איכותיים ושילובם הם בעיקר שאלה ותשובה של טעם. בקשו לראות קטלוגים של שילובי פרקטים. באתר של חברה מקצועית – כפי שעשויים להיווכח הגולשים  היקרים הפוקדים אותו כאן ועכשיו - ניתן לראות משטחים מחופים פרקטים. כמו כן אתם מוזמנים ליצור קשר עם נציג מטעם החברה באמצעות הטופס המקוון ולקבל כל מידע, תשובה על כל שאלה והצעת מחיר מסודרת.

 

שאלות שצריכות להישאל לפני רכישת פרקט

פרקט במשרד מהווה אפוא חלק מהחזות שלו ולפיכך אלמנט חשוב בעיצובו. על מנת לוודא כי אתם רוכשים מוצר עמיד שיחזיק לאורך שנים, חשוב  לשאול ולקבל תשובות מספקות ובעיקר  לוודא- ודאי אם מתקינים פרקט מעץ מלא- כיצד יש לתחזק אותו באופן שוטף, כיצד להסיר כתמים, באיזה שמן להשתמש לחידוש הטקסטורה שלו ואחת בכמה זמן מומלץ לבצע זאת.
חשוב לשאול היכן מיוצר הפרקט, מי החברה המייצרת או המייבאת אותו, מה הם ההבדלים בין פרקטים המיוצרים ומיובאים מאירופה (היותר יקרים) לבין פרקטים המיוצרים ומיובאים מארצות שונות במזרח הרחוק.
חשוב לברר האם המתקין הוא איש מקצוע מוסמך להתקנת פרקטים. אף שיש המבקשים להתקין – בעיקר פרקט למינציה, הנחשב לקל יותר להתקנה- בעצמם, כדי לחסוך בעלות הסופית של המוצר, מאחר שלאופן ההתקנה עשויה להיות השפעה על טיב המוצר ואיכותו, מומלץ להפקיד את מלאכת ההתקנה בידיו של מתקין מקצועי.

email call waze waze