כל מה שרצית לדעת על פרקט למינציה

פרקט למינציה הוא פרקט סינטטי המורכב משילוב של חומרים טבעיים ומלאכותיים. על גבי לוחות עשויים מחומרHDFמודבקת תמונה של עץ בכל גוון שבוחרים. ניתן לבחור בצבעים ובגוונים נוספים רבים.

ציפוי הלמינציה מעניק לפרקט את החזות המרשימה שלו אבל בעיקר את החוזק ואת ההגנה.

איכות ברמה הטכנית:
הפרקט מיוצר ומוצע בדרגות עובי שונות בין 6 ל- 12 מילימטר. בדרך כלל פרקט שמתאים לריצוף ביתי מתחיל ב – 8 מילימטר. ככל שהפרקט עבה יותר כך הוא עמיד יותר לאורך זמן.
הפרקט מיוצר ברמות שחיקה החל בAC1 וכלה בAC5לשימוש ביתי מקובל פרקט ברמת שחיקהAC3 AC4 - מינוח שונה לדירוג רמות השחיקה של הפרקט הוא – קלאס, שמדורג בין 31 , שהוא הפשוט ביותר עד ל -33 שהוא היוקרתי ביותר. לשימוש ביתי מקובל להשתמש בדירוג קלאס 32.


בארץ, מקובל לדרוש פרקטAC4 היות והוא הפרקט לשימוש ביתי החזק ביותר.עם זאת, רצפה היא משטח שאנחנו דורכים עליו בכל מקום וכל הזמן- קל וחומר בביתנו, על מנת לוודא שהמוצר שנקבל יהיה איכותי ובטיחותי עלינו לשים לב שהפרקט נושא תו תקן של מכון התקנים הישראלי שמספרו 1481 ובנוסף- תו תקן 921 כנגד אש. מאחר שחלק הארי של הפרקטים מיובא מחוץ לארץ חשוב שהוא יישא גם את התקן האירופאיE1.


לחברות שונות יש את הטכנולוגיות שלהם, לחברתטרקט למשל יש מנגנון אשר מונע מפרקט להיפתח בחיבורים, דבר אשר יוצר בלאי גבוה לפרקט.

לטרקט יש בקרת איכות מהגבוהות בעולם, מה שמאפשר להם לייצר כמויות גדולות של פרקט לכל העולם ללא פגמי מפעל. כך שכל מוצר המגיע אלכם, מגיע באופן מושלם ללא פגמי יצור ומוריד משמעותית את הסיכוי שהפרקט יגיע עם פגמים מזעריים שעלולים לפגוע באיכות הפרקט. בקרת האיכות נעשית באופן ממוחשב עם מערכת משוכללת שבודקת אפילו את הפגמים המזעריים ביותר.

איכות ברמה העיצובית:

מעבר לפרטים הטכניים, פרקט למינציה איכותי נמדד במספר פרמטרים: ככל שהצילום איכותי יותר הוא יהיה דומה לדבר האמיתי. חשוב לגעת בפרקט לראות שהטקסטורה שלו מרגישה אמיתית.פרקט למינציהטוב: יש הרבה צילומים של העץ, ככל שיש יותר צילומים שונים, כך הוא יראה טבעי יותר. ככל שיש מעט צילומים, הצילומים יחזרו בשטח והרצפה תראה זולה ולא טבעית. פרקט למינציה איכותי, יהיה לא אחיד וכל לוח פרקט יהיה עם גוונים, טקסטורות ודוגמאות שונות.


חשוב לדעת: פרקט למינציה מיועד לחיפוי רצפה פנימי בלבד. ניתן ואף מקובל לרצף בו משרדים, מוסדות ציבור,  קניונים, חנויות ועוד. התקנת פרקט בכל חלל שהוא משדרת יוקרה והידור. הפרקט נוח להליכה. הצעדים נבלעים בו, קל מאוד לנקות אותו, לא נדרשת תחזוקה מיוחדת

על מנת לוודא כי הוא יותקן כהלכה, בגימור מוקפד  שלא יותיר בליטות, קרחות או זיזים, חשוב שהתקנה תבוצע על ידי מתקין פרקטים.
מחיר הפרקט נקבע לפי מספר פרמטרים: החברה המייצרת, הסוג, הדגם ודירוג איכות הפרקט. 

10 נקודות חשובות שצריך לדעת לפני התקנת הפרקט:

  • לוודא כי המשטח עליו יותקן הפרקט מפולס וישר, פרקט המותקן על רצפה עקומה יתבלא מהר יותר.
  • כדי לקבל תוצאה אסטטית ויפה רצוי לפרק את הפנל הישן ולתקן את הקי, בשביל הכנה לפנל החדש.
  • את פרקט מתקינים על שטח יבש/רצפה יבשה, כך שרצוי מאוד לא לשטוף את הרצפה לפני התקנה.
  • דלתות -  חשוב לדאוג כי הדלתות מותאמות להתקנת הפרקט, פרקט למינציה ממוצע מגביהה את הרצפה ב 1 ס"מ. במידה ורוכשים דלת חדשה, יש לעדכן את חברת הדלתות על כך, במידה ולא מחליפים דלתות, צריך לקחת בחשבון שיש לקצר את הדלת.
  • אזור המטבח - חשוב לעדכן את הנגר או חברת המטבחים כי במקום יותקן פרקט. יש הדורשים שהפרקט יותקן לפי המטבח או אחרי. חשוב להתייעץ עם מומחה פרקט כדי לדאוג לביצוע מושלם.
  • נגרות -  במידה ותבצעו עבודות נגרות, יש לעדכן את הנגר על כך ולהתייעץ עם מומחה פרקט.
  • ריהוט קבוע -  התקנת פרקט מתבצעת בשטח רק ללא רהיטים. ומידה וישנם רהיטים קבועים ניתן להתייעץ עם מומחה פרקט. (למשל: במידה ויש ארון קיר קבוע, צריך לבדוק אם ניתן להתקין עד לארון, אם הפרקט יבטל מגירות או ניתן לקצר אותם וכיו"ב(
  • ממד- חשוב לבדוק אם יש משקוף בולט מהרצפה. ומידה ולא, צריך לבדוק אם ניתן להרים את הדלת מעט כדי שהפרקט יכנס מתחת או לקצר אותה.
  • מעלית - אם הפרקט מותקן בקומה גבוהה ובבניין ישנה מעלית, יש לבדות שהפרקט נכנס למעלית (מבחינת הגובה). במידה ולא יהיה צורך במרים משא או סבלים.
  • חשוב להתייעץ עם מומחה פרקט באופן כללי על הכנות אלה כדי להימנע מהוצאות בלתי צפויות ולדאוג כי ההתקנה תהיה חלקה ומקצועית.. 

על גבי חבילות הפרקט ניתן למצוא את כל הפרטים הרלוונטיים שעל פיהם תוכלו לבחור האם הוא מתאים לכם. במידה ואינכם מבינים את משמעות הסימנים השונים – שאלו את איש המקצוע. פרקט למינציה אמור לשרת אתכם במשך שנים רבות, ולכן, חשוב לא להתפשר על איכותו.

email call waze waze