כיצד להתאים דקים לגינה

רבים מאיתנו חולמים על בית צמוד קרקע הכולל גינה. החלום הזה רודף אותנו משחר הילדות ועד לתקופה הבוגרת אז אנו מתחילים להגשים את החלום בדרך לגינה פרטית. הגישה העיצובית כיום רואה בגינה מקום מרכזי בפני עצמו ודוגלת בהוספת פריטים שונים לשדרוג מראה הגינה.
411

מהפכה מחוץ לבית

רבים מאיתנו חולמים על בית פרטי הכולל גינה. מה יש בה בגינה המושך הגורם לכל כך הרבה אנשים לוותר על החיים בעיר ולחלום על מקומות אחרים? לדעת מעצבי פנים רבים, הגינה נחשבת לחלל נפרד מהבית ולכן יש להקדיש לה את מלוא תשומת הלב תוך רכישת ריהוט גן איכותי ועמיד לאורך זמן. אם פעם היה מקובל לראות רהיטים מפלסטיק לגינה, אז היום המונח רהיטים לגינה אינו כולל שורה של כסאות ושולחנות פשוטים אלא ריהוט מרשים לחצר, כזה המאפשר לשבת בגינה שהשקענו בה רבות על ריהוט גן ופשוט ליהנות מהתוצאה.

תחום האירוח בגינה עבר שינוי בשנים האחרונות, דבר שהעלה את החשיבות של עיצוב הגינות ממש כמו פנים הבית. היום אירוח בגינה פרטית אינו דומה לאירוח בשנים הקודמות אודות לתוספת של ריהוט יוקרתי לגינה הפרטית, מטבחי חוץ לגינה, פינות זולה יוקרתיות ועוד.

עיצוב גינות פרטיות באמצעות דקים ישדרג את מראה הגינה ויהפוך אותה ליפה במיוחד, כזו שאינה דומה לאף גינה אחרת. דקים בגינות פרטיות ידועים כאלמנטים המעניקים מראה יפה ומיוחד לחצר- דק בגינה מוסיף יוקרה לחצר ונותן הרגשה אחרת ביציאה מהבית. הוספת דקים לגינות פרטיות מצריכה התאמה בין הסגנון של הגינה לבין הטעם האישי שלכם.

פרמטרים חשובים בהתאמת דקים

כפי שנאמר קודם לכן, הוספת דקים לגינה תשדרג את מראה  הגינה ותוסיף לה יופי רב. לפני שאתם מחליטים להתייעץ עם בעלי מקצוע בכל הנוגע להוספת דקים, הנה מספר פרמטרים שיש להביא בחשבון:

סוג העץ: בעת בחירת דקים לגינה יש לבחור דקים חזקים ועמידים אשר יהיו מסוגלים לעמוד בשינויי מזג האוויר וישמשו לאורך תקופה ארוכה. ניתן להבחין בין עצים רכים כגון עץ האורן ובין עצים טרופים כגון עץ איפאה הנחשב לעמיד.

התקנה: מעוניינים להתקין דקים? בעת ההתקנה חשוב מאד לוודא כי האזור נקי וכי לוחות הדקים יאפשרו מעבר של מים לקרקע . ככל שהאזור יהיה נקי יותר, כך התקנת הדקים תעשה בצורה טובה ומהירה יותר.

מראה: דקים לגינה ידועים ביופיים ולכן ניתן לראות היום דקים בשלל צבעים, מה שמאפשר לכם לבחור אותם בהתאם לאופי ועיצוב המבנה כדי ליצור התאמה מלאה. כאמור, את הצבעים רצוי לבחור בהתאם לעיצוב הכללי של הבית כך שתתקיים התאמה מוחלטת.

מחיר: המחיר על התקנת דקים נקבע בהתאם לסוג הדק וכן משך זמן העבודה.
זמן העבודה: הרכבה של דקים לגינה לא ממש פעולה מסובכת ואינה דורשת ימי פעולה רבים, מלבד מקרים בהם יש מורכבות מבחינת סוג הקרקע.

ראה גם: משתלה בשרון

email call waze waze