פרקטים- מעץ או למינציה?

מה ההבדלים ומה מומלץ? פרקטים- מעץ או למינציה?

אחת מהשאלות שמעסיקות אנשים שמתכננים לרכוש פרקטים לבית היא האם כדאי לרכוש פרקט מעץ או מלמינציה. בשורות הבאות נרחיב את היריעה על החסרונות והיתרונות של כל אחת מהאפשרויות. בחירת ריצוף מתאים הוא מבין האלמנטים החשובים שיש להביא בחשבון בעת עבודות שיפוצים בבית. בשנים האחרונות, רצפת הפרקט חוללה מהפכה והפכה לבין האפשרויות המועדפות על הציבור הישראלי. מקור הפרקט הוא בארצות הברית ואירופה ונועד לספק מענה לצורכי בידוד קור בעונת החורף.

פרקטים

שלוש אפשרויות מרכזיות

בישראל, אנשים מחבבים פרקטים בשל המראה הביתי והחמים שהם מעניקים לחלל. ישנו מגוון רחב בתחום רצפות הפרקט ושלושת הסוגים העיקריים הם: ריצוף מעץ מלא וטבעי, ריצוף רב או דו שכבתי ופרקט למינציה. האפשרות האחרונה נחשבת לפופולארית ביותר הן בשל העלויות הנוחות והן בשל המראה והפונקציונאליות הגבוהה. בחירה בפרקט מעץ מלא תתאים לבעלי תקציב גבוה יחסית שמעוניינים בחומרי גלם עמידים ואיכותיים שיאריכו ימים תוך אפשרות לליטוש חוזר.

יתרונות של רצפות מעץ

היתרונות של פרקטים מעץ מלא נעוצים ראשית במראה האמיתי והמקורי של הרצפה לעומת למינציה. איכות חומרי הגלם הגבוהה ניכרת גם ברמת הויזואלית אסתטית. שנית רצפת פרקט מעץ מלא מספקת בידוד מחום וקור וניתן ללכת עליה יחפים וליהנות מטמפרטורה נוחה. רצפות עץ הן בעלות עמידות לטווח ארוך יותר תודות לאפשרות ליטוש וחידוש הרצפה. רצפת עץ בגימור לכה היא יותר חלקה ופשוטה לתחזוקה וניקיון, עמידה מפני שריטות, מכות וחומרים כימיקאלים. החיסרון היחיד הוא המחיר הגבוה של רצפות פרקט מעץ מלא.

(תמונה של פרקט בהיר)


למינציה

פרקטים למינציה מגיעים במגוון רחב של צבעים, דוגמאות וסגנונות להבדיל מרצפות מעץ. המראה של שלהם הוא חלק ואחיד וניתן גם להשיגו במראה יותר מחוספס.מכיוון שרצפות פרקט למינציה מיוצרות באופן תעשייתי, רמת העמידות שלהם גבוהה יחסית. ההתקנה של רצפות אלו היא פשוטה יחסית והמראה שלהן נשאר קבוע. החיסרון היחיד הוא שבמידה והפרקט נשחק לא קיימת אפשרות לחדשו על ידי ליטוש. חשוב לציין בנוסף כי פרקט למינציה רגיש למים ויש צורך לנקות אותו עם מטלית לחה ולייבשו במהירות.

email call waze waze