התאמת ריהוט גן לסגנון הדק

דק בגינת הבית או בחצרו משדרגת ומייפה את חזותו. שילוב הדק בחזות העיצובית של סביבת הבית מעשירה ומגוונת אותו. על מנת להפיק ולמצות את מלוא הפוטנציאל הגלום בדק ולהפוך אותו לא רק לאלמנט עיצובי חשוב ומרכזי אלא גם למקום שנעים לשבת ולארח בו חשוב לבנות אתו באופן מחושב, מתוכנן ומושכל.

התאמת ריהוט גן לסגנון הדק מחייבת, תחילה, בחירה בסוג או בשילוב סוגי אץ אחדים, אשר יאפשרו בניית דק עמיד ואיכותי לאורך שנים. דק עשוי עץ איכותי משווה לסביבת הבית צביון ואווירה כפריים. העץ משרה תחושה של חמימות, של ביתיות.

הדק מהווה מרכיב מרכזי בעיצוב דירות בכלל והגן והגינה בפרט. על מנת להדגיש ולהבליט את ייחודו ניתן להוסיף סביבו מרכיבים נוספים המעשירים את הגן ומייפים אותו כגון: מסלעה, מפלי מים, שבילים עשויים טוף, משטחים קטנים של גרנוליט, צמחייה עשירה, עציצים ואדניות, פעמוני רוח, פסלים וקישוטים נוספים


דק יוצר תחושה של מרחב גדול

בניית דק באמצע גן או אף בתוך גינה יוצרת תחושה של מרחב גדול. ניתן כמובן לבנות דק לא רק כמשטח המהווה מקום ישיבה או בילוי אלא ליצור שביל המוביל ממנו אל הבית שאף הוא עשוי דק ובכך ליצור מראה טבעי וזורם.

ריהוט גינה מהווה חלק בלתי נפרד מחזותה. בבתים אשר הגן והגינה מהווים בהם לא רק אלמנט עיצובי אלא גם מקום מפגש, ניתן להעשירו בפריטים המשתלבים עם הדק כגון תאורה תואמת המדגישה ומבליטה את האלמנטים השונים – הדק עצמו והפריטים המשלימים סביבו.

כאשר אתם מתכננים בניית דק, נכון ורצוי לתכנן גם את האלמנטים העיצוביים השונים. אם וכאשר הדק עתיד להיבנות בכוונת מכוון כמקום שבו אתם אמורים לארח אורחים לעתים תכופות, ודאי רצוי לתכנן גם את השולחן, את הכיסאות ואולי אף פינת ישיבה משודרגת לנוחות האורחים, לרווחתם ולהנאתם
דק מאפשר שילוב של חומרים שונים כגון ריהוט עשוי אבן או זכוכית. דווקא הניגודיות בין החומרים יוצרת טקסטורה עשירה ומגוונת והופכת את הגינה בפרט ואת הגן כולו בכלל למתחם יפה ונוח.

ניתן ורצוי להתייעץ עם אדריכל נוף או גן על מנת לאפשר להביא לידי ביטוי את הרצונות והטעם שלכם בשטח. מאחר שמדובר בריהוט גן, יש חשיבות מכרעת לטיב החומרים שמהם הוא עשוי, לחוזקם ולעמידותם. ריהוט גינה חשוף לשמש, לרוחות, ללחו ולרטיבות. תנאי הכרחי לשימור ריהוט גן הוא תחזוקה נאותה שלו. אנשי מקצוע יוכלו לסייע לכם בתחום זה ולהדריך אתכם באיזה חומרים ואחת בכמה זמן יש למשוח את הרהיטים בחומרים המשמרים אותם לאורך זמן.

טיפ: על מנת להעשיר ולגוון את חזות הגן ניתן לשקול שילוב של דק עם משטחים עשויים פרקט. מבחר גדול ועשיר של פרקטים ופרקטים למינציה מוצע ללקוחות הפוטנציאליים במגוון צבעים. מי מכם שרוצים לשוות לגן ביתם מראה צבעוני וססגוני בלי להאפיל על צביונו הכפרי, החמים והביתי, יכולים למצוא פרקטים דמויי עץ.

email call waze waze