5 טיפים לבניית דק בגינה

אחד הדברים שמשפרים באופן מהותי את מראה הבית שלנו הוא גינה. אין בכלל ספק שבית עם גן צמוד אליו הינו בית שנראה אחרת לחלוטין, בית עליו כבר ניתן להסתכל בזווית אחרת לחלוטין. אך כדי שהגינה אכן תמשוך את העין ותוסיף לנראות של הבית, יש דבר אחד חשוב שעשוי לעזור בצורה יוצאת דופן - בניית דק.
 

מה בולט יותר בגינה מאשר דק מעוצב

כן, משטח עשוי עץ, או בשמו המקצועי דק, הוא אחד הדברים הבולטים אם לא הבולט ביותר, שמשפר משמעותית את המראה של הגינה. ריהוט גן והדק עומד בדרך כלל במרכז הגינה ותופס את העין של כל מי שמגיע להתארח ולשבת בה, אפילו יותר מהשולחן והמנגל שבחצר, או בכלל כל סוג של ריהוט גן אחר אותו מחזיק בעל הבית. כמובן שלא פשוט סתם לבנות את משטח העץ המדובר, אלא יש צורך בבעל מקצוע שיגיע ויעשה את העבודה הזאת, כמובן תמורת תשלום. לאחר סיום עבודתו, יהיה ניתן לשים על הדק את כל ריהוט הגן הרלוונטי דוגמת כסאות גינה או ערסל, לנוחות גדולה יותר ולמראה הרבה יותר מרהיב של הגינה.

 

חשיבות בחירת העץ בדק

הטיפ הראשון והחשוב מכל בטרם מתחילים לבנות את הדק, הוא להחליט מהו סוג העץ. ישנם סוגי עץ רבים מהם ניתן לבנות את הדק כמו לדוגמא במבוק, טיק וקומרו. עם זאת, שני הסוגים הנפוצים ביותר בבניית דק הם אורן, שנחשב לעץ המעט זול יותר ואיפאה, שנחשב לעץ המעט יקר יותר. בשני המקרים, ולמעשה נכון לכל המקרים, הדבר החשוב ביותר הוא לבחור את סוג העץ איתו תהיו הכי שלמים, מאחר והוא הולך להיות מול הפנים שלכם יום אחרי יום, ועליו אתם עומדים לארח את כל המשפחה והחברים.

עוד כמה טיפים לבחירת דק

אבל אם כבר מדברים על סוג העץ, חשוב לדעת גם על איזה משטח בונים אותו. המשטח המתאים ביותר הוא משטח בטון, שנחשב למשטח עליו ניתן לבנות דק עץ באופן לא קשה במיוחד. לעומת זאת, משטח חולי יצריך עבודה הרבה יותר קשה מהמתקין אותו שכרתם, וככל הנראה גם יעלה לכם סכום כסף גבוה יותר. עוד גורם חשוב אותו יש לקחת בחשבון הוא העונה בו בונים את הדק. בדיוק כמו התקנת מזגן למשל, גם לבניית דק יש עונות. בנייתו בתקופת הקיץ, כאשר כולם נהנים לשבת בגינה יעלה את המחיר של הדק, בעוד בנייה בתקופת החורף תקטין את העלויות. ואם כבר מדברים על המחיר, טיפ נוסף עליו חשוב להתעכב הוא המחיר. בדיוק כמו שעבור ריהוט גן תעברו בין מספר חנויות על מנת למצוא את הזולה ביותר, גם כל מחסן עצים יציע מחיר שונה וכמוהו גם המתקין עצמו, ובדיקה מקיפה תאפשר לכם לבנות את המשטח במחיר אטרקטיבי. הטיפ החמישי והאחרון אותו כדאי לקחת בחשבון הוא אפשרות של הוספת מדרגה לדק, דבר שגם יהפוך אותו ליותר נוח וגם ייראה הרבה יותר טוב.

email call waze waze