היתרונות של הוספת דק לגינה

להוספת דק יש יתרונות רבים. להלן אחדים מהם:

 1. דק מעשיר את חזות הגינה ומייפה  אותה.
 2. הוא מייתר את הצורך לתחזק חלק מהגינה, היות שתחזוקת הדק זניחה ביחס לתחזוקת הגינה.
 3. דק חוסך מים ובכך מוזיל את עלויות הטיפול בגינה.
 4. דק קל לניקוי.
 5. דק משרה אווירה נעימה, חמימה וכפרית.
 6. הדק מהווה משטח לאירוח, למשחק, לישיבה בחוץ. הוספת פרגולה וסוגים שונים של קירוי- לרבות ארעי שניתן להתקנה ולהסרה -  הופכת אותו למתחם שניתן לשבת בו גם בימים גשומים.
 7. דק מאפשר לנצל באופן מרבי ומיטבי את השילוב בין פנים הבית לחוץ. לדוגמה: אם וכאשר מזמינים אורחים לארוחת 'על האש', הדק עשוי להיות המקום שבו מכינים את הבשר ובכך מונעים עשן בבית.
 8. דק חזק, כגון זה העשוי מאץ איפאה, עשוי להחזיק מעמד שנים רבות תוך שמירה על הטקסטורה המקורית שלו.
 9. דק משתלב היטב עם רהיטי עץ וראטן.
 10. כאשר הקרקע אינה מישורית וקיימים בה הפרשי גבהים, הדק – שניתן להתקינו על עמודים או על תומכים אחרים המיישרים את גובהו – נותן מענה מצוין לקרקע.
 11. ניתן ליצור עיצוב אסתטי על ידי יצירת דקים במפלסים שונים, כאשר מייעדים ומייחדים כל אחד מהם למטרה או לצורך אחר.
 12. ילדים קטנים יכולים לשחק עליו בביטחון, כאשר מותקן סביבו מעקה. הרצפה החלקה מאפשרת אף דריכה ברגליים יחפות ללא חשש מהידקרות על ידי קוצים.
 13. ניתן להתקין את הדק בקלות ולפרקו בקלות. אם מכל סיבה שהיא לאחר תקופה מסוימת אתם מלחיטים לשנות את ייעוד המקום שעליו מונח הדק, תוכלו לפרק אותו ללא כל קושי.

דק לנוי ולהידור

ניתן להתקין דק מעצים שונים וליצור טקסטורות שונות. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע לפני הבחירה בסוג העץ. קבלת מידע וייעוץ על אודות היתרונות של הדק ובחינתם על פי השיקולים שלכם, הצרכים וההעדפות, עשויה להבטיח כי הדק שתבחרו ייתן, אכן, מענה מיטבי  לייפוי הגינה וישדרג את חזות הבית עצמו ואף יאמיר את ערכו.

דק משווה לסביבת הבית חזות נעימה ומסודרת. הוא מאפשר שמירה על ניקיון. הוא מהווה מתחם מוגן ובטוח לבילוי ולאירוח, כמו גם למשחקי הילדים. מי מכם שבוחרים להעשיר את מרפסת ביתם וגינתם בדק ימצאו מגוון גדול של סוגי דקים.

לפני שאתם בוחרים בגורם מקצועי להתקנת הדקים מומלץ לבצע סקר שוק ולהתוודע אל מתקיני דקים מקצועיים.

ראה גם: ריהוט גן מבית כיסא בגינה

email call waze waze