התקנת פרקט ברחבי הבית

האם פרקט קטן יכול לעשות הבדל גדול? התשובה אינה ניתנת במלים אלא במראה העיניים. דייריהם של בתים רבים מעידים כי החלפת הריצוף בפרקט חוללה שינוי לא רק בחזות הבית ובעיצובו אלא בתחושת כל דייריו.

רצפת פרקט משווה לבית חזות כפרית וחמימה. מטבחים כפריים שבהם יש רצפת פרקט משרים את האווירה הנוצרת בהם על כל הבית, גם אם הם המתחם היחיד שיש בו פרקט.
שיקולים שונים עשויים להוביל להחלטה על שינוי הרצפה לפרקט- מהם פרקטיים ומהם עיצוביים. יהיו השיקולים אשר יהיו, השוק מציע סוגים שונים של פרקטים במגוון טקסטורות, צבעים וגוונים, כאשר המכנה המשותף להם הוא קלות ופשטות התחזוקה.

 

פרקט עץ או פרקט למינציה?

טבעי שקיימת התלבטות לפני הבחירה בסוג הפרקט. לכל אחד משני הסוגים מאפיינים ויתרונות ייחודיים. פרקט עץ עמיד וחזק, בעל מרקם ומראה טבעי, משמש מבודד טוב הן מפני חום והן מפני קור. הפרקט הטבעי נוח ונעים למגע. הוא עמיד בפני לחות ורטיבות.
פרקט למינציה, לעומתו, ניתן להשגה בטווח גדול ועשיר יותר של דוגמאות וצבעים, הוא זול יותר, ניתן לפירוק ולהרכבה ללא קושי או באמצעות כלי עבודה מקצועיים, קל לשינוע, קל להתקנה, אין כל צורף לחדש וללטש אותו. הוא קל מאוד לניקוי.

בהינתן יתרונות של כל אחד משני הסוגים, נראה כי מאחר שחיפוי רצפת פרקט במטבח חושפת אותו למכות ולשריטות, היות שטבעי וצפוי שמדי פעם ייפלו חפצים שונים על הרצפה, חפצים יוזזו בה בשינועם ממקום למקום ותנועה בלתי נמנעת של אנשים במטבח עלולה לגרום לפגיעות שונות- ייתכן כי עדיף להעדיף פרקט למינציה שהוא עמיד יותר בפני שריטות וחבלות שונות.
אם השיקול הכספי הוא שיקול מרכזי- מה שלא בלתי צפוי- הנה עוד סיבה להעדפת פרקט למינציה. עם זאת אין בדברים אלה משום הכוונה, ולו גם מרומזת או מובלעת, לבחירה באחד משני הסוגים.

ריבוי הצבעים והטקסטורות מאפשר לבחור פרקט למינציה בעל מרקם עץ טבעי. אשר על כן, כאשר בוחרים מטבחים כפריים, חיפוי הרצפה בפרקט המעשיר ומעצים את התחושה הכפרית הוא חלק בלתי נפרד מיצירת חזות ואווירה כפריות מבוקשות למטבח.

על מנת לבחור בפרקט המתאים ביותר בשקלול כל הפרמטרים שעל פיהם נקבעת כדאיות הרכישה ותועלתה, רצוי ומומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום הפרקטים. הם יוכלו ליידע אתכם אל אודות המאפיינים והתכונות של כל אחד משני הסוגים.

דייריהם של בתים רבים שמתקינים רצפת פרקט בבית בכלל ובמטבח בפרט מעידים על השינוי המורגש והמודגש באווירה השוררת בו. אם אתם מקבלים בהבנה את השינויים הצפויים עם הזמן בטקסטורה של פרקט עץ, לרבות שינוי צפוי בגווניו, והיותו חשוף לשריטות, יהיה לכם קל יותר, כצפוי וכמשוער, לבחור פרקט עץ. לעומת זאת, אם אתם לוקחים בחשבון כי פרקט במטבח פירושו חיפוי הרצפה בחומר החשוף ל"איומים וסיכונים" פוטנציאליים שונים, כגון כתמי שמן, שריטות ועוד, ייתכן כי פרקט למינציה מתאים לכם יותר.

חשוב לציין, כי בבחירת מטבחים כפריים אין שוני חזותי מובהק בין פרקט עץ טבעי לבין פרקט למינציה וזאת, כאמור, בשל היכולת להזמין ולקבל פרקט למינציה בטקסטורה ובמראה של עץ טבעי.

 

email call waze waze