חשוב לדעת לפני התקנת דקים

דק משדרג ומייפה כל מתחם וכל שטח- בתוך הבית, בחצרו או בגינתו. הדק משתלב יפה עם גינה ועם ריהוט גן. יש לו יתרונות רבים, לבד מהיותו תוספת דקורטיבית המייפה את המתחם או את השטח שבו הוא מותקן. הוא חוסך מים. התחזוקה שלו קלה. הוא עשוי למנוע התפשטות של מזיקים שונים. הוא מהווה פינת ישיבה ומשחקים למבוגרים ולילדים. הוא מהווה מקום אירוח. 

דק מוסיף יוקרה לבית אבל בה בעת  הוא גם מחזק ומעצים את תחושת הבית ומרחיב אותה אל מחוץ לו. התקנת דקים אינה מלאכה מסובכת אבל חשוב שהיא תיעשה על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ובעלי ניסיון.

 

לפני התקנת דקים יש לדעת:

  1. יש סוגים שונים של חומרים שמהם עשויים הדקים. דקים מסוגים של עצים, כאשר לכל אחד מאפיינים ייחודיים, ודקים למינציה, שהוא חומר סינתטי שניתן ליצור בו טקסטורה וצבע של עץ.
  2. חשוב ליישר את הקרקע לפני ההתקנה. ניתן להתקינו על בסיס מתכת או עץ.
  3. בדק הסיפון מתחבר אל הבסיס עם ברגים. על מנת לוודא כי החיבור ייעשה באופן איכותי ובטיחותי, כמתחייב על פי התקן, חשוב לפנות אל מתקין דקים מקצועי, מאומן ומיומן בהתקנתם.
  4. מחיר הדק נגזר ממחיר העץ או החומר החלופי שממנו הוא עשוי.
  5. סוגי העץ העיקריים המועדפים על ידי לקוחות להתקנת פרקטים: איפאה, אורן, דאגלס, אירוקו, טיק.
  6. בין אם יש לכם מסגרת תקציבית מוגדרת המיועדת להתקנת דקים ובין אם לא- חשוב שתעשו סקר שוק ותבררו אצל לקוחות שונים את מידת שביעות הרצון שלהם מסוג הדק שבחרו ומאיכות התקנתו. איכות העץ ודאי משפיעה על המחיר הכולל אבל היא אינה אינדיקציה יחידה.
  7. בד בבד עם ייעוץ של מומחה על אודות המאפיינים של סוג של דק והתכונות שלו חשוב לאפיין ולהגדיר את פרופיל השימוש שלכם במתחמים השונים של הבית, לדוגמה: אם אתם מרבים לשבת ולארח בחוץ ורוצים דק גדול ואיכותי או אם די לכם בדק קטן תחת המרפסת המקורה. אם על הדק אתם מתכוונים להציב ריהוט כבד או דק שילדים צפויים לשחק ולהשתעשע- חשוב לבחור סוג דק  חזק שיהיה עמיד, ביו השאר, גם בפני שריטות.
  8. השוו בין המחירים שמציעים לכם מתקינים שונים. בקשו לראות אישורים והסמכות של המתקינים. בקשו מהם טלפונים של לקוחות.
  9. בשורה התחתונה: חשוב להחליט מה היא המטרה שאתם מייעדים לדק והיכן הוא אמור להיות ממוקם. דק משדרג את ערך הנכס אבל אם אתם רוצים גם ליהנות ממנו כתוספת אפקטיבית, במשטח המאפשר לכם לשדרג את איכות החיים ולנצל את שעות הפנאי בהנאה- חשוב לבחור בסוג דק שיתאים לאופן הבילוי המועדף עליכם ועל ילדיכם, כאשר אתם שוהים מחוץ לבית אבל בסמוך אליו.
email call waze waze