חידוש דקים

דקים מהווים תוספת דקורטיבית לבית. הם יוצרים בו פינת ישיבה  ואירוח. הם מהווים מעין מגרש משחקים קטן לילדים. אף שהם מותקנים מחוץ לבית, כחלק מן המרפסת, הגינה או החצר, הם מהווים חלק בלתי נפרד ממנו- מבואה לכניסה אליו ומעין "מבט אחרון ופרידה" ליוצאים מהבית.

על מנת לשמור על איכות הדקים ועל המראה היפה והדקורטיבי שלהם יש לחדש אותם מדי פעם. דקים  שלא סוככת עליהם פרגולה ודאי פרוצים לרוחות , לשמש ולגשם ומקדם השחיקה שלהם גבוה יותר בהיותם בלתי מוגנים.
תנאי הכרחי לשמירה על הדקים הוא ניקוי שוטף שלהם המונע הצטברות אבק, לכלוך וחומרים שונים העלולים לפגום בעץ. כמו כן חשוב מאוד להימנע מהנחת חפצים כבדים על הדק בכלל וגרירתם בפרט.

על כל אלה יש לבצע משיחת הדק בשמן מיוחד המיועד לדקים לפחות פעם בשנה. על מנת לוודא כי השמן יהיה מתאים לסוג העץ הייחודי ובכך ישיג אפקט גדול יותר חשוב להתייעץ עם מומחים לדקים.
חידוש תקופתי של הדק יאפשר ליהנות ממנו לאורך שנים. לפני משיחת השמן יש לשייף את השכבה העליונה של הדק במכונה מיוחדת הנמצאת ברשותם של מתקיני דקים מקצועיים. שיוף השכבה העליונה חושף את העץ הטבעי והיפה.


על מנת לבצע את החידוש באופן נכון ויעיל חשוב להבין נקודות אחדות:

  1. יש לשאול את המתקין מה עלינו לעשות באופן תקופתי על מנת לשמור על איכות הדק.
  2. ייתכן כי דק נפגע באופן פיזי מאחר שהוא אינו מתאים לסוג ולאופן השימוש בו. לדוגמה: דק רך שגוררים עליו חפצים כבדים ודאי עלול להישרט ולהיפגם; ייתכן כי דק משנה את צבעו (כגון דק עשוי מאץ איפאה העלול לשנות את צבעו מחום לאפור כתוצאה מחשיפה ממושכת לשמש) מה שמחייב התקנת סוכך מעליו. לכן, מניעת נזק היא אחת מפעולות השימור החשובות ביותר.
  3. על מנת לוודא כי החידוש ייעשה באופן מקצועי על ידי בעל מקצוע שברשותם המכשור המתאים, חשוב לשכור את שירותיו של בעל מקצוע שיבצע את הניקוי,ף השיוף, הניקוי השני ומשיחת השכבה המשויפת בשמן דקים המיועד לסוג העץ שממנו עשוי הדק שלכם.
  4. חידוש דק מתחייב כחלק בלתי נפרד משמירה על בטיחות כל מי שדורכים עליו בכלל- קל וחומר ילדים שמשחקים עליו. חשוב שהמשטח ייוותר נקי וחלק, ללא בליטות וזיקים. חשוב שהגימור יהיה מוקפד ומלוטש.
  5. דק לא רק משביח את ערך הבית שלכם. הוא מעצים את האפקט הדקורטיבי שלו. כמוהו כחלון הראווה של הבית, לכן חשוב שהוא ייראה נקי, מטופל ומטופח. דק שלא מחדשים אותו עלול להיהפך עם הזמן למפגע סביבתי.

חידוש דקים מקצועי יבטיח לכם כי יישמרו איכותו, בטיחותו ויופיו לאורך שנים ובכך יאפשר לכם ולאורחים שלכם ליהנות מישיבה רגועה ונעימה עליו.

 

email call waze waze