נקיון פרקט במשרדים

יש קשר בין האפקט שיוצר הפרקט במשרד ובין האפקטיביות שלו. חיפוי הרצפה בפרקט משרה אווירה חמימה במשרד ועם זאת- אווירה של יוקרה. על מנת לשמור על איכות הפרקט ועל עמידותו לאורך זמן נדרשת פעולת תחזוקה שוטפת בכלל וניקיונו בפרט.


על מנת לתחזק את הפרקט  ולנקותו באופן שישמר את הטקסטורה הטובה והיפה שלו ואת חזותו המרשימה, רצוי להקפיד על ניקיונו.

  1. חשוב להקפיד על ניקיון פרקט בין אם מדובר בפרקט מעץ או למינציה.
  2. הפעולה הפשוטה והבסיסית: טאטוא הפרקט ומעבר עם סמרטוט לח שיש לטבול אותו בחומר המיועד לניקוי פרקטים בלבד. יש להיזהר ולהימנע מניקוי פרקט באקונומיקה ובחומרים אסורים נוספים העלולים להזיק לו ולפגום באיכותו.
  3. אין לשפוך מים או דטרגנט על הפרקט.
  4. אין להשתמש בצמר פלדה העלול לשרוט את הפרקט.
  5. פעם בשנה, לכל הפחות יש לבצע פוליש לאחר ניקיון יסודי של הפרקט. ניתן ואף מומלץ לנצל הזדמנות זו למריחת הפרקט בלכה ,עבודה מקצועית זו אפשר לבצע בסיוע של חברה לניקיון משרדים
  6. בשל רגישותו היתרה של הפרקט לחומרים נוזליים שונים חשוב להתייעץ עם נציגי חברת הניקיון לפני כל שימוש בחומר מכל סוג שהוא.
  7. מומלץ לא להניח על הפרקט רהיטים כבדים, אשר כל הזזה שלהם עלולה לגרום לשריטה בפרקט.
  8. כדי לשמור על תקינות משטח הפרקט וניקיונו מומלץ להדביק מדבקות סיליקון הן על רגליהם של הרהיטים הכבדים הנייחים והן, ובעיקר, על גלגלי הכיסאות המשרדיים, אשר מי שיושבים עליהם נעים עמם בתוך המשרד.
  9. פרקט למינציה קל במיוחד לניקוי. חשוב להקפיד על הרחקת נוזלים ממנו ומהשארת סמרטוטים לחים עליו. אם נשפך עליו נוזל מכל סוג שהוא- יש לנקותו לאלתר.
  10. גם אם אין ברשותכם חומר ניקוי נוזלי אשר מיועד לניקוי פרקטים, די באמצעים הפשוטים המצויים, כצפוי וכמשוער, בכל משרד כדי לשמור על ניקיון הפרקט.

מה שקל לעשות- קל יותר לא לעשות

אדם חכם אמר פעם, שקם דבר שקל לעשות אותו- קל יותר לא לעשותו. ניתן להחיל את קביעתו גם על ניקוי פרקטים. אף שלא נדרש ידע מיוחד ואף ל אמצעים מיוחדים, אולי דווקא משום שניקוי פרקט הוא מלאכה קלה, יש מי שנוטים להזניחה.


לניקיון הפרקט חשיבות רבה ביצירת חזות נקייה ורושם של ניקיון ואסתטיקה. כאשר פוקדים את המשרד אורחים, באופן טבעי סדר וניקיון- או העדרם- לוכדים את מבטם ואת תשומת לבם.
כשם שמנקים את המטבח ואת השירותים, חשוב לנקות את הפרקט. איש מאתנו ודאי לא רוצה שכרטיס הביקור שלו יהיה מוכתם בכתם ושחלון הראווה של המשרד שלו יהיה מאובק ומוזנח. אף שרצפת הפרקט במשרד אינה עשויה זכוכית במידה רבה היא חלון הראווה הפנימי של המשרד ועל פי הניקיון שלה ניתן להקיש על החשיבות שעובדי המשרד מייחסים לניקיון בכלל.

email call waze waze