כיצד להתכונן להתקנת פרקטים

על מנת להתכונן כראוי, כרצוי - וכמומלץ! - להתקנת פרקט בדירה יש לבצע פעולות שונות בשלבים שונים.

  1. הראשונה והחשובה שבהן היא ליידע את הקבלן כי אתם מתכננים רצפה מפרקט ולכן לבקש ממנו להימנע מעשיית פנלים מאבן.
  2. כאשר מחליפים ריצוף בפרקט יש להוריד את האריחים (המרצפות) בגובה הפרקט ולוודא כי המשטח מפולס, ישר, יבש ונקי.
  3. לוודא כי התקנת הפרקט תיעשה כעבודה אחרונה לאחר סיום עבודות החשמל,  האינסטלציה ,גבס, צבע והתיקונים השונים.
  4. הואיל ונדרש לפנות את כל השטח - זה הזמן לבצע פינוי רהיטים ישנים מדירה. 
  5. לאחר התקנת הפרקט, לפני שמעמידים במתחם שהותקן בו פרקט רהיטים כבדים, רצוי לכסות את המשטח בקרטון, כדי שהפרקט לא יישרט ולא יינזק במהלך הובלת הרהיטים למקום שמיועד להם. 
  6. כמו בכל דבר- גם לקראת התקנת פרקטים רצוי ואפשר להתכונן ולהיערך מבעוד מועד. על מנת למנוע טעויות ונזקים, רצוי ומומלץ להתייעץ עם נציגי השירות המקצועיים של חברה המתמחה בפרקטים וריצופים מיוחדים.
  7. רצוי לבצע את התקנת הפרקט על ידי אנשי מקצוע. לא אחת הרצון להוזיל עלויות גורם את ההיפך  בגלל נזקיה של עבודה  לא מקצועית, אשר תיקונם כרוך, כמובן, בהוצאה נוספת, לא מתוכננת ולא מתוקצבת.
  8. חשוב לברר לפני ההתקנה את סוג הפרקט. לדוגמה: פרקט עץ טבעי שונה מפרקט למינציה. חשוב לבדוק אם סוג הפרקט שאתם רוצים מתאים לחדר בו אתם רוצים להתקין אותו. פרקט למטבחים שונה מפרקט שמתאים למקלחת או לסלון. השוני בא לידי ביטוי גם באופן התחזוקה הנדרש. לכן, לפני התקנת פרקט יש לברר ולוודא כי אתם ערוכים לתחזוקה שוטפת של הפרקט על פי ההנחיות המקצועיות.

הידעתם? גם דברים שקל לעשות, קל יותר לא לעשותם

אדם חכם (לא בהכרח סיני זקן...) אמר פעם כי גם דברים שקל לעשות- קל יותר לא לעשות...  לצורך התקנת פרקטים אין הכרח בביצוע מהפכה או ניקיון יסודי בבית, אבל חשוב ומומלץ להיערך לקראתם על ידי ביצוע פעולות פשוטות וקלות. ככל שהשטח יהיה  מישורי, חלק, יבש ופנוי להתקנת הפרקט כך יהיה  קל יותר למתקינים לבצע את התקנתו ולסיים את מלאכת ההתקנה בתוך זמן קצר.

אל תשאירו את פינוי הרהיטים הכבדים לרגע האחרון. אם נדרש סיוע של חברת הובלה לצורך פינוי דירה - זו הזדמנות מצוינת להיפטר מחלקם, אשר ודאי מונחים כאבנים ללא הופכין.
לא נדרשת הבחנתו המושכלת והמקצועית של איש מקצוע בתחום התקנת פרקט על מנת לדעת כי עדיף להתקין פרקט בדירה בשלבי בנייתה, אבל ניתן בהחלט להחליף ריצוף קיים בפרקט גם כאשר מתגוררים בדירה והחלפת הריצוף לפרקט הוא חלק ממלאכת השיפוץ והשדרוג.

לרצפת פרקט יתרונות רבים, לבד מיופיה ומהידורה ומתרומתה לשיווי מראה יוקרתי לבית. אם אתם מתלבטים ועדיין מהססים האם כדאי ורצוי להתקין בביתכם רצפת פרקט-  תוכלו להתייעץ עם אנשי המקצוע הטובים ביותר העומדים לרשותכם.

זכרו: בשורה התחתונה, הקובעת, היופי הוא תמיד בעיני המתבונן. אם יפה בעיניכם רצפת פרקט, זה המקום וזה הזמן להפסיק להתלבט ולהסס ולהתחיל ליהנות...

ראה גם: ריצוף דמוי פרקט

email call waze waze